Kompap od 20 lat na GPW

Kompap świętuje swoją 20-letnią obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na stołecznym parkiecie zadebiutował 19 listopada 1996 roku i został tym samym 82. spółką na GPW. Na kartach historii spółki od tego czasu zapisało się wiele ważnych wydarzeń. Okrągły jubileusz to dobra okazja, by w kilku słowach przedstawić, jak zmienił się Kompap przez te lata.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kompap to dziś nie tylko pojedyncza spółka działająca w branży papierniczej, ale duża i uznana grupa na rynku wydawniczym, w skład której, poza Kompapem w Kwidzynie, wchodzą dwa zakłady graficzne, należące do liderów rynku dziełowego w Polsce – BZGraf i OZGraf. Oba zakłady to uznane w branży drukarnie, cenione nie tylko przez renomowane wydawnictwa w Polsce, ale też klientów za granicą. Produkty Kompapu eksportowane są dziś łącznie do blisko 20 krajów europejskich, w tym na tak wymagające rynki jak Skandynawia czy Niemcy.

Kompap ma za sobą okres restrukturyzacji, w efekcie którego prowadzi rentowny i dobrze działający biznes, przygotowany do dalszych wzrostów. Roczne przychody grupy plasują się na poziomie 62,55 mln zł (dane za 2015 rok). Jednocześnie Kompap cały czas generuje pokaźne zyski – po 9 miesiącach 2016 roku skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,8 mln zł, przy przychodach na poziomie 47,8 mln zł, co oznacza rentowność netto na poziomie blisko 6%. Wypracowane zyski przeznacza na swój rozwój, ale dzieli się również z akcjonariuszami udowadniając, że inwestycja w tę spółkę niesie za sobą realną wartość. W tym roku na wypłatę dywidendy grupa przeznaczyła przeszło 936 tys. zł, tj. 0,20 zł za jedną akcję.

-Kompapu nie byłoby dziś w tym miejscu, gdyby nie szerokie grono Klientów, którzy wysoko cenią sobie nasze produkty. Bardzo dobra sytuacja to również ogromna zasługa pracowników, którzy przez lata ciężko pracowali na rzecz rozwoju grupy. Dlatego wszystkim naszym Klientom, a także pracownikom należą się ogromne wyrazy uznania i podziękowania za lata współpracy. Kompap cały czas ma przed sobą ambitne plany rozwoju. Dalej planujemy zwiększać skalę działalności zarówno w samym Kompapie, jak i w obu zakładach - w Olsztynie i Białymstoku. Zamierzamy też wciąż umacniać pozycję grupy nie tylko w Polsce, ale też za granicą – komentuje Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap SA.