Kompap planuje wypłacić 0,5 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie prasowym. W 2021 r. spółka chce rozwijać sprzedaż w Polsce i za granicą oraz poprawić wyniki m.in. dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy. W tym roku spółka chce wydać na inwestycje ok. 9 mln zł.

"Planujemy kolejne zakupy specjalistycznych urządzeń, dzięki którym będziemy mogli drukować szybciej i wydajniej nie tylko popularne formaty książek oraz akcydensów, ale i realizować na dużą skalę nietypowe zamówienia, w niestandardowych oprawach czy rozmiarach" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes spółki Waldemar Lipka.

Dodał, że klienci z zagranicy, odkąd pandemia przerwała łańcuchy dostaw między Europą a Chinami, chętniej wybierają wykonawców z naszego kontynentu.

"Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy oraz trendy na rynku wydawniczym, który świetnie radzi sobie także w czasach pandemii, liczymy na kolejny udany rok" – powiedział prezes.

Kompap unowocześnia swój park maszynowy w drukarniach w Olsztynie, Białymstoku i Laskowicach. W minionym roku spółka kupiła m.in. maszynę poligraficzną Uniplex za 2,5 mln zł do drukarni w Olsztynie.

Zarząd ocenia, że w przyszłości do wyników grupy w coraz większym stopniu będzie też kontrybuował najnowszy nabytek akwizycyjny, czyli laskowicka drukarnia, która przez ostatnie lata była integrowana ze spółką Kompap.

Grupa Kompap, do której należą drukarnie dziełowe w Polsce - BZGraf i OZGraf oraz drukarnia offsetowa rolowa Imprimus - w 2020 r. wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 86,68 mln zł, tj. wyższe o 1,77 mln zł w porównaniu do tych za 2019 r. Jednocześnie grupa podwoiła zysk netto – do 5,69 mln zł w 2020 r. z poziomu 2,81 mln zł notowanego rok wcześniej. EBITDA grupy wzrosła o 33 proc. rdr do 14,02 mln zł.

W 2020 r. Kompap wypłacił 0,39 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie na ten cel przeznaczono 1,83 mln zł. (PAP Biznes)

 

Źródło: PAP Biznes